لینک به روزنه جام

www.rozanejam.com

دی 1390

گردهمايي معاونان و مربيان پرورشي مدارس نصرآباد برگزار شد

نصرآباد، خبرنگار خراسان/ گردهمايي معاونان و مربيان پرورشي مدارس بخش نصرآباد برگزار شد.به گزارش خبرنگار ما در اين جلسه، معاون پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش تربت جام با تأکيد بر اهميت و جايگاه مربيان پرورشي و يادآوري وظيفه مهم آن ها، تصريح کرد: بهبود کيفيت و استفاده از روش هاي نوين در ايجاد جاذبه براي دانش آموزان از ضرورت آموزش هاي امروزي است و مردم شهيد پرور بخش نصرآباد شايسته بهترين خدمت ها هستند.«نعمت ا... فياض» اظهار داشت: کمبود نيروهاي متخصص و بومي در حوزه پرورشي و نبود مراکز فرهنگي و تفريحي از عمده موانع توسعه شاخص هاي پرورشي و تربيت بدني در مدارس منطقه نصرآباد است.

اردوي تمرينات تاکتيکي گردان هاي عاشورا و الزهرا(س) در تربت جام برگزار شد

تربت جام، حقدادي/ فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تربت جام در جمع اعضاي گردان هاي عاشورا و الزهرا(س) تربت جام گفت: اردوهاي يک روزه گردان هاي عاشورا و الزهرا(س) در مراکز بخش ها و شهر با ۱۵ گردان به همت معاونت عمليات و رده هاي مقاومت بسيج تربت جام برگزار شد.

«سرهنگ پاسدار بخشي زاده» افزود: در اين اردو علاوه بر تمرينات تاکتيکي آموزش هاي دفاعي و امنيتي، برنامه هاي عقيدتي سياسي- فرهنگي، معرفتي و بصيرتي اجرا شد.

رئيس راه و شهرسازي: با اعتبارات کنوني تنها ۸۰۰ متر از محور صالح آباد آسفالت مي شود

صالح آباد، بهره مند/ با اعتباري که امسال به محور صالح آباد- سه راهي مشهد، سرخس اختصاص يافته فقط مي توان حدود ۸۰۰ متر از اين محور را بهسازي و آسفالت کرد! رئيس اداره راه و شهرسازي منطقه صالح آباد افزود: اعتباري که براي بهسازي محور صالح آباد سرخس اختصاص يافته ۸ ميليارد ريال است که از اين مقدار بايد ۴ ميليارد ريال مطالبات پيمانکار سال گذشته را بپردازيم و با ۴ ميليارد باقيمانده فقط مي توان حدود ۸۰۰ متر از اين محور را آسفالت کرد. «مهندس رسول کافيان» اظهار داشت: قدمت محورهاي صالح آباد- تربت جام و صالح آباد- سه راهي مشهد، سرخس به بيش از ۲۰ سال مي رسد.

راه اندازي مجدد دستگاه سي تي اسکن در بيمارستان سجاديه

تربت جام، حقدادي/ نخستين عمل جراحي اعصاب در تربت جام پس از راه اندازي مجدد دستگاه سي تي اسکن با موفقيت توسط جراح متخصص اعصاب در بيمارستان سجاديه شهرستان انجام شد.رئيس شبکه بهداشت و درمان تربت جام گفت: دستگاه سي تي اسکن بيمارستان سجاديه سه ماه و نيم قبل به دليل از کارافتادن يکي از قطعات از کار افتاد و با پيگيري هاي مستمر و بامساعدت و همکاري دانشگاه علوم پزشکي با هزينه ۸۷ ميليون تومان از محل اعتبارات دانشگاه خريداري و اخيرا نصب و راه اندازي شد. دکتر ميرزايي افزود: قطعات دستگاه سي تي اسکن اين بيمارستان در کشور موجود نيست و وارداتي است و راه اندازي مجدد آن وقت زيادي برد.وي اضافه کرد: باراه اندازي مجدد سي تي اسکن واعمال جراحي وابسته در تصادفات و ضربه مغزي ديگر نيازي به اعزام بيماران به مشهد نيست.

اجراي مرحله اول تمرينات تاکتيکي و فراخوان يک روزه گردان هاي عاشورا در صالح آباد

صالح آباد، بهره مند/ مرحله اول تمرينات تاکتيکي و فراخوان يک روزه گردان هاي عاشورا پاسداشت شهداي پاسدار منطقه صالح آباد برگزار شد.مسئول روابط عمومي ناحيه مقاومت بسيج سپاه تربت جام با اعلام اين مطلب به خبرنگار ما افزود: هدف از برگزاري اين فراخوان، افزايش آمادگي رزمي و انسجام سازماني بر اساس ساختار جديد و رويکرد پايگاه محوري است که در اين فراخوان آموزش هاي جسماني، امدادي، دفاعي، نظامي، امنيتي، ميدان تير، عقيدتي سياسي و برنامه هاي فرهنگي بصيرتي انجام شد.«حسيني» اظهار داشت: در اجراي اين فراخوان حوزه هاي مقاومت بسيج شهيد باهنر و شهيد رجايي و مسئول عمليات ناحيه مقاومت بسيج سپاه تربت جام همکاري داشتند.

افزایش سرانه ورزشی تربت جام در دستور كار وزارت ورزش و جوانان است

تهران - وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به پیشینه غنی شهرستان تربت جام، افزایش سرانه ورزشی این شهرستان در دستور كار وزارت ورزش و جوانان است.
1390/11/16 - 12:27

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، 'محمد عباسی' در جمع هیات های ورزشی و ورزشكاران شهرستان تربت جام ضمن بیان این مطلب اضافه كرد: سرانه 15 سانتیمتری فضای ورزشی شهرستان تربت جام به هیچ وجه در شان ورزش، ورزشكاران و مردم متدین این شهرستان نیست و امیدواریم با تلاش و پیگیری های لازم، این سرانه در آینده ای نزدیك افزایش یابد.

عباسی در ادامه با اشاره به تصویب بودجه لازم برای ساخت ورزشگاه پنج هزار نفری شهرستان تربت جام گفت: بودجه لازم برای ساخت این ورزشگاه در سفر دوم هیات دولت به استان خراسان رضوی تصویب شده و امیدوارم این پروژه ورزشی هر چه زودتر تكمیل و به بهره برداری برسد.

وزیر ورزش و جوانان در پایان اظهار داشت: قطعا با گسترش فضاهای ورزشی و تخصیص امكانات بیشتر، شاهد رشد و شكوفایی ورزش شهرستان تربت جام خواهیم بود.

گفتنی است، وزیر ورزش و جوانان بعد از این مراسم برای دیدار

از امكانات ورزشی و دیدار با مسوولان ورزشی شهرستان مرزی تایباد، عازم این شهرستان شد.

مدرسه تیز هوشان تربت جام کلنگ زنی شد

پروژه ساخت مدرسه تیز هوشان تربت جام با حضور هاشمی نسب مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی ، غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی ، کامیابی مدیریت آموزش و پرورش تربت جام ، خانواده مرحوم حاج سیف الدین جامی الاحمدی واقف زمین مدرسه ، بزرگان و معتمدین شهرستان کلنگ زنی شد.
زمین این مدرسه توسط فرزندان مرحوم حاج سیف الدین جامی الاحمدی - امام جماعت اسبق مسجد نصر تربت جام - ، در فاز 3 فرهنگیان تربت جام جهت ساخت مدرسه تیز هوشان وقف گردیده است .
هاشمی نسب مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی در ادامه این مراسم به اثرات خیر عمل مدرسه سازی اشاره کرد و گفت : خوشحالیم که تربت جام از آن شهرهاییست که آمار مدرسه سازی توسط خیرین قابل توجه است و کمتر شهرستانی مانند تربت جام این تعداد مدرسه توسط خیرین ساخته می شود .
اسداللهی در ادامه این مراسم از خیرین مدرسه ساز منطقه بخصوص فرزندان مرحوم جامی الاحمدی تقدیر و تشکر کرد و گفت : خداوند پاداش اعمال نیک خیرین را در این دنیا و آن دنیا عنایت می فرمایند و انشاا... روح آن مرحوم هم از این عمل نیک و پسندیده قرین رحمت گردد.
وی ادامه داد : اموال و دارایی در این دنیا کمکی به آخرت ما نمی کند الا اینکه این دارایی را در راه خدا و اعمال نیک هزینه کنیم . که هم خدا و هم بنده خدا خوشنود و راضی گردند.
درادامه این مراسم جامی الاحمدی فرزند مرحوم جامی الاحمدی به عمل نیک مدرسه سازی و ادای دین به این دنیا اشاره کرد و گفت : از انسان فقط خاطراتی می ماند و چه خوب است این خاطرات به نیکی یاد شود و این بنای آموزشی به نیت مرحوم پدرمان به یادگار بماند. تا فرزندان این منطقه از این مکان استفاده کنند و افتخاری برای شهرستانمان شوند.

مسئول اداره ثبت احوال:۱۰ هزار جلد شناسنامه مکانيزه در تربت جام صادر شد

تربت جام، اعلمي/ از ابتداي سال تاکنون حدود ۱۰ هزار جلد شناسنامه مکانيزه در تربت جام صادر شد. مسئول ثبت احوال تربت جام گفت: هم اکنون توان اداره ثبت احوال شهرستان در صدور شناسنامه مکانيزه محدود است.وي افزود: تاکنون ۵ هزارو ۳۰۰ جلد شناسنامه براي افراد بالاي ۱۵ سال و ۴ هزارو ۵۰۰ شناسنامه براي افراد زير ۱۵ سال صادر شده است. غلامحسين قنبري در ادامه به ثبت وقايع حياتي در شهرستان اشاره کرد و افزود: از ابتداي سال جلسات متعددي با بخشداران و دهياران برگزار شده و مهلت قانوني و مقرر ولادت تا ۱۵ روز و وفات تا ۱۰ روز به دهياري ها اعلام شده است.

رئيس شوراي شهر مدعي شد:۹۰درصد بيماران اورژانسي اعزامي از نيل شهر به تربت جام در بين راه فوت مي کنند!

تربت جام، محمدرضا حقدادي/ ۹۰درصد بيماران اورژانسي اعزامي از نيل شهر به بيمارستان سجاديه تربت جام در ميان راه فوت مي کنند!رئيس شوراي اسلامي نيل شهر تربت جام در گفت وگو با خراسان با تشريح مشکلات منطقه اظهار داشت: نيل شهر تربت جام با جمعيتي بالغ بر ۷هزار نفر به عنوان مرکز بخش «بوژگان» از روستا به شهر تبديل شده است. دهقاني افزود: مردم نيل شهر و بخش بوژگان مشکلات معيشتي فراواني دارند که ضرورت دارد مسئولان اجرايي آن ها را پيگيري و مرتفع کنند.وي اضافه کرد: اکثر مرگ و ميرهاي مردم در چند ساله اخير سکته هاي قلبي، مغزي، فشار خون، چربي خون، ديابت وغيره است و اين نوع مرگ ها خيلي سريع و اغلب در سنين پايين بروز مي کند و با توجه به فاصله ۲۵کيلومتري نيل شهر با بيمارستان سجاديه بسياري از بيماران اورژانسي در بين راه فوت مي کنند.وي عنوان کرد: نيل شهر مرکز بخش بوژگان اورژانس شبانه روزي و ۱۱۵ ندارد و حتي از نعمت وجود پزشک در شبانه روز و آمبولانس محروم است.رئيس شوراي اسلامي نيل شهر همچنين گفت: تنها مرکز بهداشتي نيل شهر با وجود فضاي مناسب و به دليل نبود پزشک و امکانات و تجهيزات پزشکي به هيچ وجه از ساعت ۲بعدازظهر تا صبح فرداي روز بعد جوابگوي نياز مردم منطقه نيست.وي اضافه کرد: حتي در ساعات اداري نيز به دليل نبود امکانات لازم و اورژانسي در واقع جوابگوي پذيرش بيماران اورژانسي نيست.وي عنوان کرد: به دليل پاسخگو نبودن و پذيرش نشدن اين گونه بيماران، گاهي اوقات شاهد اعتراض مردم به شوراي اسلامي و مسئولان بخش هم بوده ايم و اميدواريم به تقاضاهاي مردم به صورت جدي رسيدگي کنند.دهقاني با تشريح عواقب معضل مواد مخدر گفت: همان طور که استحضار داريد نيل شهر در همسايگي کشور افغانستان و محل ورود اين مواد خانمان سوز واقع شده است. به همين دليل اکثر جوانان نيل شهر معتاد شده اند و به سوي اعتياد روي مي آورند و نبود سرگرمي هاي سالم و امکانات ورزشي براي پرکردن اوقات فراغت دغدغه اساسي خانواده ها و جوانان منطقه است.دهقاني گفت: شهر جديد نيل شهر و بخش پوژگان که ۱۱روستا را تحت پوشش دارد نياز مبرم به ساخت و بهره برداري سالن هاي ورزشي و احداث و ايجاد زمين چمن براي دانش آموزان دارد.وي افزود: براي احداث استاديوم ورزشي در سال۸۷ زمين مناسب و مورد نياز از طريق شرکت سهامي زراعي به صورت رايگان در اختيار اداره کل تربيت بدني استان قرار گرفت اما با وجود استعدادهاي ورزشي فراوان اين منطقه و وجود تيم فوتبال مطرح در ليگ استان جوانان منطقه همچنان از نعمت امکانات ورزشي محروم هستند.وي با قدرداني از سرپرست تربيت بدني شهرستان تربت جام که اخيرا تلاش هاي خوبي انجام داده و با پيگيري هاي فراوان، تامين اعتبار ساخت سالن ورزشي را در دستور کار قرار داده است، اظهار اميدواري کرد: هر چه سريع تر عمليات اجرايي پروژه ورزشي نيل شهر عملياتي و مورد بهره برداري قرار گيرد.دهقاني در ادامه خاطرنشان کرد: همان طور که استحضار داريد جاده احمدآباد به نيل شهر نياز مبرم روکش و ترميم و آسفالت دارد. وي افزود: ضرورت دارد درباره حفظ جاده هاي اين شريان هاي ارتباطي تامين اعتبار و اقدامات لازم انجام شود.وي در پايان از شرکت گاز هم به لحاظ اجراي پروژه گازرساني به نيل شهر تشکر و قدرداني کرد.

وعده مسئول آموزش و پرورش براي فراهم شدن امکان تحصيل دانش آموزان نصرآباد

نصرآباد، خبرنگار خراسان/ با احداث مجتمع آموزشي جديد در نصرآباد امکان اداره تحصيل دانش آموزان پسر در رشته هاي کار دانش فراهم مي شود.مسئول آموزش و پرورش نصرآباد در گفت و گو با خبرنگار ما با بيان اين مطلب افزود: با اعتبار يک ميليارد و ۷۰۰ ميليون تومان اين مجتمع آموزشي در زميني به مساحت ۵ هزار متر احداث خواهد شد که شامل کلاس ها، خوابگاه، نمازخانه و سالن ورزشي است.

«غلامرضا صيدي» با قدرداني از نيکوکاراني که زمين اين مجتمع را واگذار کرده اند، گفت: عمليات نقشه برداري اين طرح انجام شده و به زودي عمليات اجرايي آن شروع خواهد شد.

وي تصريح کرد: به منظور رفاه حال فرهنگيان و جلوگيري از رفت و آمد آن ها به شهرستان تربت جام براي دومين بار کلاس هاي ضمن خدمت در ۳ رشته اقدام پژوهي، فنون تدريس و فرهنگ شناسي در نصرآباد برگزار خواهد شد.

مسئول نمايندگي آموزش و پرورش نصرآباد اظهار داشت: با راه اندازي دبيرستان شبانه روزي در روستاي کاريزنو از ترک تحصيل دانش آموزان روستايي و محروم در سال جاري جلوگيري شد.

وي همچنين افزود: با راه اندازي دبيرستان شبانه روزي کار دانش دخترانه در نصرآباد هم امکان ادامه تحصيل دانش آموزان علاقه مند در رشته هاي حسابداري، رايانه، خياطي و کشت گياهان دارويي در سال جاري فراهم شد.

اسداللهی نماینده تربت جام،تایباد و باخرز : کشاورزی منطقه باید از روش کشت سنتی خارج شود

وی با اشاره به اینکه منطقه ما یک منطقه با پیشینه و با اصالتی است گفت: ما در مجموع نتوانستیم گذشته خودمان را احیاء بکنیم و باید تلاش کنیم این پیشینه واصالت را جبران کنیم و برای جبران عقب ماندگی از آن استفاده کنیم .

وی گفت : کشاورزی ما با گذشته فرق کرده و منابع کم شده و استراتژی این است که از منابع حداقل استفاده را بکنیم .

وی خاطرنشان کرد : دیگر نباید کشاورزی ما سنتی باشد و باید به سمت روشهای نوین کشاورزی برویم و منابع کشاورزی را با نگاه به آینده مصرف کنیم .

نماینده مردم شهرستانهای تایباد ، تربت جام و باخرز گفت : ما اگر همین صورت بی رویه از آب استفاده کنیم قطعا آینده ی مانند سیستان در انتظار ما خواهد بود .

دبیر کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به کاهش نزولات آسمانی گفت : باید برویم به سمت کشتهای کم آب و از منابع حداکثر استفاده را بکنیم .

وی گفت : منطقه ما منطقه کشاورزی است و سهم ما از صنعت 3 درصد است و این در حالی است که استان رتبه چهارم صنعت کشور را دارد

وی گفت : صنایع ما وابسته به صنایع کشاورزی است و در منطقه چند کارخانه لبنی و رب در حال فعالیت هستند

و بایستی کشاورزی خود را به سمت مکانیزه و روشهای نوین ببریم و همچنین قسمتی از درآمد مردم منطقه را به دوش صنعت بگذاریم

در ابتدای مراسم عبدالقادر مومنی نماینده شرکتهای خدمات فنی و مشاوره ای تایباد گفت : بیش از 150 فارغ التحصیل رشته کشاورزی در گرایش های مختلف و 6 شرکت خدمات فنی مشاوره ای در شهرستان وجود دارد

وی موضوع استخدام فارغ التحصیلان , عدم برون سپاری برخی از فعالیت های کشاورزی ، عدم ایجاد مجتمع گلخانه ای در شهرستان , عدم راه اندازی زمین های بلاعوض و تسهیلات , و بکارگیری حداقل یک کارشناس کشاورزی در هر چاه عمیق را از مهمترین مشکلات این قشر دانست

وی گفت : تقاضا داریم موارد فوق جهت افزایش اشتغال زایی ، افزایش راندمان کمی و افزایش کیفی محصولات پیگری نموده

در پایان این همایش جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار شد .

اسداللهی نماینده تربت جام،تایبادوباخرز : باید سعی و تلاش شود تا پتانسیل و استعداد منطقه به فعلیت درآید

غلامرضا اسداللهی در جمع مردم ومعتمدین شهر کاریز حضور یافت و گفت : الحمدالله نگاه به منطقه ما نگاه خوبی است و ما در این دوره سعی و تلاشمان بر این بوده که از امکانات استفاده کنیم

نماینده مردم تربت جام،تایباد و باخرز گفت : یکی از راهبردهای ما آوردن وزرا و معاونین وزرابود که تاکنون بیش از 12 وزیر ، 30 معاون وزیر و همچنین 7 گروه از مجلس و ریاست مجلس به منطقه حضور پیدا کردندکه این آمدنها به منطقه تاثیر زیادی داشته است

وي افزود : منطقه ما به لحاظ اقتصادي ضعيف است ويك جمعيت زيادي از تربت جام وتايباد به امر كشاورزي مشغول هستند كه كشاورزي هم به دليل خشك سالي هاي پي درپي وهزينه هاي بالاي توليدديگر پاسخگوي نياز مردم نيست وبه همين دليل شهرستان هاي تربت جام وتايباد وباخرز بالاترين رقم بيكاري را درسطح استان داراست .

دبيركميسيون اصل نود مجلس شوراي اسلامي افزود : بايستي تلاش شود تا پناسيلي كه درمنطقه تربت جام وتايباد وباخرز است به فعليت در ايد تا مردم ازنظر اقتصادي تامين باشند.

غلامرضا اسداللهي افزود : بحمدالله مناطق معدني خوبي درشهرستان هاي تربت جام ، تايباد وباخرز وجود دارد كه متاسفانه به دليل عدم وجود صنايع فر آوري توليدات ان به صورت خام از اين مناطق به ساير جاههاي كشور ارسال مي شودولازم است تا صنايع لازم بالادستي وپايين دستي دراين شهرستان هاراه اندازي شود .

در پایان این نشست دوستانه مردم ومعتمدین شهر کاریز حمایت همه جانبه خود را کاندیداتوری ایشان اعلام کردند

نماینده مردم تربت جام،تایباد و باخرز : مهمترین دغدغه من بیکاری جوانان است .

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستانهای تربت جام ،تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در جمع بانوان شهرستان تایباد در مکتب حضرت رقیه( س ) گفت : جایگاه مجلس جایگاه بسیار مهمی است و به فرمایش حضرت امام ( ره ) مجلس در راس همه امور است .

وی با اشاره به این که نقش مجلس در مسایل کشور بسیار بالا است افزود : مجلس دو وظیفه دارد یک قانون گذاری و دیگری نظارت بر حسن انجام اجرای قانون است و یک وظیفه نانوشته دارد که پیگیری مسایل منطقه است .

وی افزود :فلسفه قانون گذاری تسهیل کردن است تا همه بتوانند از امکانات استفاده نمایند و اگر نظارت بر قانون نباشد مانند این این است که مجلس قانونی را تصویب نکرده است و پیگیری مسایل منطقه هم جزء وظایف نظارتی مجلس است .

وی خاطر نشان کرد : یکی از مشکلات کشور که در منطقه ما نمودش بیشتر است عدم توزیع درست اعتبارات است که این نقیصه هم باید در مجلس حل شود .

وی گفت : تا بحال بودجه و اعتبارت بصورت اتوماتیکوار و خودکار به مناطق نرفته است و بیشتر بر مبنای پیگیری ورفت آمده بوده است و اگر بودجه بر مبنای استعداد های منطقه ، وسعت ،جمعیت و محرومیت توزیع شود نباید اختلاف مناطق داشته باشیم ولی سیاست نظام بر این است که همه از امکانات به نحو احسن برخوردار باشند .

وی افزود : الحمدالله نگاه به منطقه ما نگاه خوبی است و ما در این دوره سعی و تلاشمان بر آین بوده که از امکانات استفاده کنیم

نماینده مردم تایباد ، تربت و باخرز گفت : یکی از راهبردهای ما آوردن وزرا و معاونین وزرابود که تاکنون بیش از 12 وزیر ، 30 معاون وزیر و همچنین 7 گروه از مجلس و ریاست مجلس به منطقه حضور پیدا کردندکه این آمدنها به منطقه تاثیر زیادی داشته است .

وی گفت : برآوردهای بر این است که دوغارون بر ا قتصاد کشور تاثیر خواهد گذاشت و چهره منطقه را تغییر خواهد دادوی افزود : یکی از دغدغه های من برای منطقه بیکاری جوانان است که در همین راستا جلسه اختصاصی با رییس جمهور داشتم که وضعیت اشتغال منطقه را بیسار نامطلوب عنوان کردم ودر همان جلسه آقای رییس جمهور دستور ایجاد یک مجتمع فولاد در تربت جام توسط بانک ملی ایجاد شود را دادند

دبیر کمیسیون اصل نود مجلس گفت : برآوردهای بر این است که با راه اندازی فولاد بیش ا ز 13 هزار نفر اشتغال و باراه افتادن کامل منطقه ویژه اقتصادی بیش از 30 هزار نفر اشتغال ایجاد می کند .

وی افزود : منطقه ما یک منطقه فرهنگی و با پیشینه بلندی است اما یک دانشگاه دولتی در منطقه نداشتیم ولی الان 8 واحد دانشگاهی در منطقه راه اندازی شده و در حال فعالیت هستند که این باعث می شود ما را از غربت در بیاورد .

وی گفت : بیشترین آمار بیکاری بانوان را در استان ما دارا هستیم و ایجاد مشاغل خانگی یک بحث بسیار خوبی در راستای رفع بیکاری بانوان می باشد .

وی فنی حرفه ای خواهران را یک ضرورت دانست و گفت : ما به مهارت خواهران نیاز داریم .

در ادامه مراسم بانوان شهرستان مشکلات خود را با نماینده شهرستان در میان گذاشتند .

نماینده مردم تربت جام،تایباد وباخرز یکی از نیازهای اساسی منطقه صنعت می باشد

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم تربت جام ،تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در جمع پر شور و گسترده مردم

روستاهای سوران ، کهجه و شیزن به صورت جداگانه حضور یافت و با مشکلات آنها آشنا شد

در این دیدار هر یک از شوراها از فعالیت اقای اسداللهی در خصوص رفع مشکلات روستاهایشان تقدیرو تشکر کردند

نماينده مردم تايباد ، تربت جام وباخرز درمجلس شوراي اسلامي افزود : نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران دلسوز مسلمانان ودر خط مقدم مبارزه با استكبار ومنادي وحدت ويكدلي وحامي مظلومان ومسلمانان جهان است واين موضوع را شما درحمايت ازمردم مظلوم غزه ، افغانستان ، لبنان وعراق وبوسني وهرزگوين ديديد .

وي يكي از افتخارات شهرستان هاي تربت جام وتايباد را عشق وارادت مردم شيعه وسني به خاندان عصمت وطهارت ذكر كرد وافزود : درايام محرم وعزاي امام حسين مردم شيعه وسني اين ديار دركنار هم درمجالس عزاي حسيني شركت مي كنند وبه اين خاندان از صدق دل عشق وارادت خود را اعلام مي دارند كه اين جايي بسي افتخار است

وی خاطرنشان کرد اقدامات بسیار خوبی در منطقه تایباد ، تربت جام و باخرز شروع شده است که پایه خیلی از این کار را نظام انقلاب اسلامی دارد میگذارد و در آینده فرزندان همین منطقه بهره خواهند برد

وی یکی از نیاز های اساسی حوزه انتخابیه تربت جام تایباد را صنعت برشمرد و گفت : با اعتباری بالغ بر 750 میلیارد تومان کلنگ احداث کارخانه فولاد و شیشه در تربت جام زده شده است ضمن اینکه در سفر سوم هیت دولت به استان خراسان سه منطقه ویژه معدنی تصویب شد که یکی منطقه ویژه معدنی تایباد بودکه برای ایجاد زیر ساخت های فعال سازی معادن اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان اختصاص یافت

وی در خصوص راه های روستای ، شهری و بین شهرستان گفت : بزودی 18 کیلومتر از باند دوم جاده گمرک دوغارون با تایباد به بهره برداری خواهد رسید ضمن اینکه جاده خواف به تایباد و تربت حیدریه به باخرز و تایباد ، تربت جام به باخرز در حال کار است و همچنین حدود 70 پیمانکار در منطقه در حال فعالیت می باشند

وی در بحث آموزش عالی در شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز اشاره کرد و گفت : هم اکنون هشت واحد آموزش عالی شامل دانشکده علوم قرآنی ، پرستاری ، کشاورزی و دامپروری ، بهداشت ، بین المللی دوغارون و پیام نور باخرز و دانشکده فنی مهندسی تربت جام مشغول انجام فعالیت است

وي به اقدمات خوب دولت درراه اندازي منطقه ويژه اقتصادي دوغارون اشاره كرد وگفت : امروز كشور افغانستان جاي بسيارخوبي براي عرضه توليدات كشور ماست كه با راه اندازي منطقه ويژه اقتصادي وارائه محصولات با كيفيت ازاين منطقه تجارت برمبناي نياز دوكشور انجام خواهدشد

وی همجنین به بحث بهداشت و درمان اشاره کردو گفت : در این حوزه اقادات خوبی صورت گرفته و در حال حاضر بیمارستان باخرز و صالح آباد در دست ساخت است و کلینیک ویژه و اورژانس بیمارستان تایباد ساخته شده و سی تی اسکن تایباد نصب گردید و حدود 17 آمبولانس برای منطقه گرفته ایم و همچنین کلیه متخصین که قبلا در منطقه نبودن در شهرستان تایباد در حال فعالیت می باشند .

نماینده تربت جام،تایباد وباخرز گمرک دوغارون اقتصاد کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد

اسدالهی نماینده مردم شهرستانهای تربت جام،تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در جمع صمیمی اهالی روستاهای پساوه ، خیابان و قادرآباد حضورپیدا کرد و به درد دلهای مردم این روستاها گوش فرا داد
دراین دیدار ها که به صورت جداگانه انجام پذیرفت دهیاران روستا از تلاشهای آقای اسدالهی در خصوص رفع مشکلات عدیده روستاها تقدر وتشکر کردند گفتند مردم روستاها از عملکرد آقای اسداللهی در منطقه رضایت کامل دارند واز ایشان حمایت خواهند کرد .
اسدالهی در جمع مردم اهالی این روستا با اشاره به خیزش های اسلامی در منطقه گفت : دشمنان به دنبال این هستند که این خیزی اسلامی که در منطقه ایجاد شده است به یک خیزش عربی تبدیل و تغییر نام دهند
وی افزود : حقوق بشر ابزاری شده در دست مستکبرین و آن را بر سر کشرهای مسلمان می کوبند و این در صورتی است که اعتقاد ما بر ایناست که وضع حقوق بشر مبنا و خواستگاه اش اسلام است .
ایشان به اقدامات صورت گرفته در منطقه اشاره کردند و گفتند : امروز دوغارون جهش و حرکت قابل توجهی دارد و حجم تقاضای سرمایه گذاری از داخل و هم از خارج بسیاز زیاد است و گمرک دوغارون می تواند اقتصاد کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد
وی گفت : حوزه ما حوزه ی بزرگی است که دارای 400 هزار نفر جمعیت و 14600 کیلومتر وسعت دارد که از سال 88جهت اضافه کردن یک نماینده به این حوزه مکاتبه داشته ایم
وی خاطرنشان کرد : در آینده نزدیک با حضور معاون وزیر آموزش و پروش کلنگ چند سالن در حوزه انخابیه زده خواهد شد
وی به فولاد تربت جام اشاره کرد : این مجتمع فولاد با اعتبار 600 میلیارد تومان زده شده که اعتبار به اندازه اعتبار15 سال تایباد و تربت جام می باشد و برای جوانان این منطقه ایجاد اشتغال خواهد کرد
وي با اشاره به اين نكته كه مشكلات شرق كشور را مي شود با اشتغال حل كرد افزود : متاسفانه قبلا سهم تربت جام وتايباد از صنعت سه درصد وسهم اشتغال نيز يك ونيم درصد بود ولي درسالجاري با گلنگ فولادوسليس تربت جام با اعتباري بالغ بر 800ميليارد تومان به زمين زده شد كه باعث تحولي بزرگ درمبحث اشتغال دراين منطقه ازكشور خواهد شد

اسداللهی : باید در موضع گیریهای سیاسی و مشارکت های مردمی چنان عمل کنیم که مدیون خون شهدا نشویم

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در دیداری که با اهالی روستای رباط سمنگان از بخش بالاجام شهرستان تربت جام داشت به بررسی مشکلات و مطالبات منطقه پرداختند.
این دیدار با استقبال گرم اهالی روستای رباط سمنگان صورت گرفت، مردم از ارتقای روستای رباط سمنگان به شهر ، از این نماینده مجلس تشکر داشتند و کارهای انجام شده را در سطح منطقه قابل توجه برشمردند.
اسداللهی در جمع اهالی این روستا که در شرف ارتقاء به شهر می باشد به فتنه 88 و حوادث بعد از انتخابات اشاره کرد و گفت : تربت جام با 465 شهیدی که نثار انقلاب و اسلام کردند همیشه در تمام عرصه های سیاسی کشور خودشان را بخوبی نشان دادند و موضع بسیار خوبی گرفتند چنانکه شاهد بودیم با مشارکت کامل در 9 دیماه با ولیه فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید پیمان کردند .وی خاطر نشان کرد : مردم قدر شناس تربت جام و بالا جام همیشه در صحنه بودند و با روشنفکری ، مشتی بر دهان فتنه گران و حامیان فتنه گران زدند .
وی ادامه داد : ما باید در مسائل سیاسی و مشارکتهای مردمی چنان عمل کنیم که فردا مدیون خون شهدا و شرمنده ائمه اطهار نباشیم . وی به شاخه های انحرافی و رسوخ آن در کشور اشاره کرد و گفت : باید بیدار و بهوش باشیم که خوارج و دشمنان قسم خوده نظام بهره برداری نکنند . اسداللهی ادامه داد : در فتنه 88 بیش از 25 سال برنامه ریزی شده بود و هدفشان براندازی نظام و نوک پیکانشان اصل ولایت فقیه بود ، که خوشبختانه به برکت محرم و بیداری و هوشیاری مردم عزیز و برملا شدن نقشه های آنان مردم بخوبی خودشان را نشان دادند. اما برخی آگاهانه و برخی ناآگاهانه بازیچه دست دشمنان شدند.
دبیر کمیسیون اصل نود به برکات نظام در این برهه از زمان اشاره کرد و گفت : ما باید خدا را شاکر باشیم که در دورانی زندگی می کنیم که زیر پرچم ولایتیم و نظامی دلسوز ملت داریم . وی ادامه داد : شما مردم شریف باید پشتیبان ولایت باشید تا به نظام خدشه ای وارد نشود و هیچ کس جرات توطئه و خیانت را نداشته باشد .
این نماینده ولایتمدار مجلس به دستاوردهای نظام اشاره کرد و گفت : دستاوردهای این نظام به واقع قابل شمارش نیست که در مسائل نظامی ، دفاعی ، تکنولوژی و . . . از برترین کشورها می باشد . وی ادامه داد : ملت ما ملت قدر شناس و وفادار و جان برکفی هستند ، چنانکه هیچ قدرتی تا بحال نتوانسته اجازه تقابل به ما را به خود بدهد . وی به دوران دفاع مقدس و حضور میلیونی مردم اشاره کرد و گفت : ملت ایران ولایتمداری و تعهدشان را به نظام ثابت کردند .
غلامرضا اسداللهی به فناوری صلح آمیز هسته ای اشاره کرد و گفت : ایران ما وقتی که خواست ، توانست و ثابت کرد که در دنیا از برترین هائیم و آنچه که در گذشته حق ما بوده و آن را سلب کردند با افتخار امروز بدست آوردیم و در راه صحیح و درست استفاده می کنیم ، و علت عدم ورودمان به استفاده های نظامی انرژی هسته ای ، نه بخاطر ترس از کسی ، بلکه بخاطر اعتقاداتمان و ایمانمان می باشد .
اسداللهی به اهداف دشمنان داخلی و خارجی اشاره کرد و گفت : دشمنان ما با مسلمانیمان و اعتقادات ما مشکل دارند و به دنبال براندازی نظام می باشند که یک توهم واهی و دست نیافتی برای آنان می باشد .
در ادامه این نشست دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تربت جام در خصوص فتنه 88 تا 9 دی و حضور مردم و اعلام حمایت قاطع از ولایت مطلقه فقیه ، توسط مردم کشور، بویژه تربت جام و بالاجام مطالبی را عنوان کرد و گفت : نقش مردم بالاجام در خصوص حضور در عرصه دفاع مقدس و عرصه های مختلف انقلاب ، موثر و نقشی قابل تقدیر می باشد .

نماینده ترببت جام،تایباد و باخرز امروز نیاز جهان اسلام وحدت است

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ،تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم روستای پشته بهمراه مسئولین و معتمدین شهرستان حضور یافت و به بررسی مشکلات و مطالبات آنها پرداخت

دراین مراسم که با حضور پر شور و گسترده مردم روستای پشته صورت گرفت شورای روستا ضمن خیر مقدم به اقای اسداللهی از اقدامات زیاد آقای اسدالهی در راستای رفع بعضی از محرومیتهای این روستا تقدیر و تشکر کرد و گفت : اقدامات صورت گرفته در این روستا نسبت به دورهای گذشته اصلا قابل مقایسه نیست.

در این مراسم معتمدین روستا حمایت مردم روستای پشته را از آقای اسدالهی اعلام کردند و گفتند ما یک رای خواهیم داشت و آن هم آقای اسداللهی می باشد

اسداللهی در جمع صمیمی اهالی روستای پشته گفت : امروز نیاز جهان اسلام وحدت است

وی گفت : اگر ما وحدت خود را حفظ نکنیم مسایل حاشیه در متن و متن در حاشیه قرار می گیرد

ایشان به فتوا های مقام معظم رهبری اشاره کردند و گفتند امروز همه افتخار می کنیم مقام معظم رهبری فتوا می دهند اهانت به نمادهای اهل سنت حرام است که مورد تقدیر بزرگان الازهر قرار می گیرد

اسداللهی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در منطقه اشاره کرد و افزود اقدامات که تاکنون در منطقه انجام گرفته قابل توجه است و نگاه و سمت سوی دولت به منطقه و حوزه انتخابیه ما هست

وی گفت : با توجه به اینکه منطقه کرات منطقه ویژه معدن شده است و با دستور رییس جمهور یک جبهه بهره برداری از معادن موسوم به سنگ آهن سنگان که در واقع سنگ آهن تایباد است و در پیشینه وزارت صنایع موجود است از این طرف شروع بشود

وی افزود : گمرک دوغارون در شش ماهه اول سال رتبه اول در صادرات و رتبه دوم در ترانزیت را در کشور بدست آورده است و ما باید به سمتی برویم که عواید آن به مردم منطقه برگردد

وی همچنین گفت : در حوزه آموزش و پرورش اقداماتی خوب صورته گرفته است و دو سال خیرین مدرس ساز در منطقه حضور یافتن و در منطقه مدرسه ساختن و خیرین خود حوزه هم پای آنها کمک کردند

فرماندار: کانديداها نبايد رقبايشان را تخريب کنند

صالح آباد- بهره مند/ يک کانديداي توانمند در فضاي انتخابات نيازي به تخريب ديگر کانديداها ندارد و کانديداها نبايد ديگر رقبايشان را تخريب کنند. فرماندار شهرستان تربت جام در مراسم معارفه بخشدار جديد صالح آباد با بيان اين مطلب گفت: فضاي انتخابات به مردم، مسئولان و کانديداها بر مي گردد و مردم مي توانند با درايت خود باعث شوند تا فضاي انتخابات به فضايي التهاب آلود تبديل نشود، «سيد حميد موسوي» افزود: مسئولان نيز بايد با نظارت بر انتخابات به گونه اي عمل کنند تا جلوي خيلي از مسائل گرفته شود و از فضاي انتخابات که يک فضاي امتحان است سربلند بيرون بياييم.

غلامرضا اسداللهی با مردم روستای شورستان بخش صالح آباد دیدار و گفتگو داشت.

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد ، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از مسئولین ادارات شهرستان تربت جام و صالح آباد با مردم روستای شورستان بخش صالح آباد دیدار و گفتگو داشت.

در این جلسه نماینده مردم این روستا مشکلات و مطالبات خود را بطور شفاهی و کتبی به این نماینده مجلس ارائه کردند و از حضور مسئولین به روستاهای مرزی و محروم صالح آباد تقدیر و تشکر نمودند .

غلامرضا اسداللهی در این دیدار با اشاره به مواردی در باب اسلام و مذهب و اتحاد بین شیعه و سنی گفت : آن کسی نزد خداوند گرامی تر است و جایگاه ویژه دارد که تقوا داشته باشد .امروز مابه برکت نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاه بسیار ویژه ای داریم.

اسداللهی به اقدامات انجام شده در منطقه صالح آباد اشاره ای داشت و در رابطه با گازرسانی به این منطقه گفت : گاز صالح آباد برای دولت توجیه اقتصادی نداشت و با تلاش های بسیار توانستیم گاز را به این منطقه بیاوریم. وی ادامه داد : در این پروژه هر انشعاب گاز در صالح آباد 10 میلیون تومان برای دولت هزینه بردار است ، ضمن اینکه این هزینه برای تایباد و تربت جام به کمتر از یک میلیون تومان می رسد . چون صالح آباد در بن بست قرار دارد و خط لوله اختصاصاً برای این منطقه کشیده می شود .

اسداللهی گفت : به حمدا... توانستیم مشکل آب صالح آباد را حل کنیم و پروژه ی بیمارستان صالح آباد در حال اجرا می باشد.وی به مشکل کمبود آب شرب منطقه اشاره کرد و گفت : چون دشت صالح آباد از نظر آب فقیر است ، آبرسانی را از سد دوستی پیشنهاد کردیم که بعد از مطالعات و بررسی های انجام شده خوشبختانه مورد تائید واقع شد که اجرای آن را با 46 میلیارد تومان مصوب کردند. و از سال 1391 عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد و برایش بودجه می گذارند .

وی به صنعتی شدن شهرستان و منطقه اشاره کرد و گفت : کشاورزی پاسخگوی نیاز مردم نیست و باید در کنار کشاورزی و دامپروری ، صنعت را هم در نظر بگیریم . وی ادامه داد : هم اکنون کارخانه سیمان در شرف بهره برداری است و کارخانه فولاد ، شیشه ، سیلیس هم در تربت جام شروع شده است ، اما بهره برداری از طرح های صنعتی زمان بر می باشند.

ثبت نام اولین دانشجویان دانشکده کشاورزی و دامپروری تربت جام

دانشکده کشاورزی و دامپروری تربت جام از طرح هایی بود که نماینده مردم منطقه در مجلس پیگیر راه اندازی آن بود و امروز( شنبه و یکشنبه 10 و 11 دیماه 1390 ) خوشبختانه شاهد ثبت نام اولین دانشجویان آن در این دانشگاه هستیم
غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی امروز بازدیدی از دانشکده کشاورزی تربت جام داشت و با دکتر حقایق رئیس این دانشکده ، پرسنل و دانشجویان گفتگویی داشت و وضعیت را جویا شد.
اسداللهی در این خصوص به خبرنگار ما گفت : خدا را شاکریم که با خواست خداوند متعال و همت مردم و مسئولین مربوطه امروز شاهد راه اندازی دانشگاهی دیگر در شهرستان تربت جام هستیم . وی ادامه داد : این دانشکده در سه رشته با 90 دانشجو از طریق دفترچه های کنکور اعلام شده بود و 10 و 11 دیماه روزهای ثبت نام دانشجویان اعلام گردیده است

اسداللهی : بیمارستان صالح آباد پیشرفت قابل قبولی دارد

با پیگیریهای انجام شده توسط غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی مجوز ساخت بیمارستان 32 تختخوابه این شهر اخذ شد که امروز شاهد پیشرفت فیزیکی خوبی از این پروژه هستیم.
در این خصوص آقای اسداللهی به خبرنگار ما گفت : با توجه به پیگیریهای انجام شده و همکاری خوب مردم و مسئولین مربوطه الحمدا... شاهد اجرایی شدن این پروژه هستیم و در حال حاضر به مرحله نازک کاری رسیده . وی ادامه داد : وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی به منطقه ما نگاه خوبی داشتند و به لطف خداوند متعال کارهای خوبی در حوزه بهداشت و درمان در کل حوزه تربت جام ، تایباد ، باخرز و صالح آباد انجام شده است . این نماینده مجلس درموردبیمارستان هاووضعیت بهداشتی درمانی منطقه داشتیم ،وی بایادآوری اینکه ،ما در جوار کشور افغانستان قرارداریم و منطقه ما منطقه محرومی می باشدگفت: ،یکی از بحث هایی که شدیدا مورد پیگیری ما می باشد ارتقاع شاخص های بهداشتی درمانی در شهرستان است وهمیشه یکی از اولویت های ما بهداشت و درمان بوده وهست.
اسدالهی، درادامه ،بااشاره به پیگیری هایی انجام شده درزمینه درمان ، گفت: تعداد زیادی متخصص به منطقه جذب شده اند. امروز وضعیت متخصصین ما با گذشته قابل مقایسه نیست، ما درحال حاضر چندین متخصص قلب ،ارتوپد ونوعا خیلی از تخصص ها را در شهرستان های تربت جاموتایباد داریم وحدود 15-16 دستگاه آمبولانس نیز تحویل گرفته ایم که واردناوگان درمانی شهرشده است.
وی درخصوص وضعیت بیمارستان های منطقه گفت ،علاوه برارتقاع سطح بیمارستان سجادیه ، از 96 تخت به 155 تخت ، بازسازی بیمارستان طالقانی را هم که قدیمی ترین بیمارستان شهر تربت جام است ، درحدکامل شروع کردیم که پیشرفت نسبتا خوبی هم داشته است وامیدداریم که،تا 22 بهمن به بهره برداری برسد .
پروژه بیمارستان های باخرز(32 تختخوابه) و صالح آباد (32 تختخوابه )هم شروع شده است ، از سال 88 برایش بودجه گرفته ایم .
وی درخصوص امکانات وتجهیزات درمانی گفت: دربیمارستان های تربت جام و تایباد سیتی اسکن نصب شده است ،کلینیک ویژه تخصصی و،همینطوردرعرض 6-7 ماه ،یک اورژانس در تایباد ساخته شد. وی همچنین گفت:اخیرا با پیگیری هایی که انجام شده و دستور ریاست محترم جمهور ،یک بیمارستان 10 تختخوابه ،یا ،مرکز درمان بستر 10 تختخوابه ،برای بالا جام نیزدرنظر گرفته شد که ، اعتباری بالغ بر500 میلیون تومان ، در بودجه 1390 برایش ردیف گرفته شده است و، با توجه به مساعدت مردم و خیرین وتحویل زمین آن ،فکرمی کنم درحال حاضردرمرحله انتخاب پیمانکار باشد و به زودی عملیات اجرائی آن شروع خواهدشد.
اسدالهی درخصوص فعالیت هایی که در حوزه بهداشت به انجام رسیده است گفت: ،چندتاازمراکز بهداشتی و درمانی ،مثل رباط سمنگان ،جنت آباد ، احمدآباد وهمت آبادبه بهره برداری رسیده است وبرای چند تا ازمراکز بهداشتی درمانی دیگرنیز مجوزگرفته ایم که فعلا درساختمان استیجاری فعال بشوند .مثل آبغ تایباد ، پل بند و استای ،وی همچنین از فعال شدن تعدادی از خانه های بهداشت نیز خبرداد.
وی بااشاره به حضوروزیربهداشت ودرمان در منطقه گفت: حضورایشان باعث ایجاد تحول درمنطقه شد، ضمن اینکه دانشکده پرستاری و فوریت های پزشکی تربت جام نبزبه بهره برداری رسیدو امسال دانشجو خواهدگرفت، ایشان قول دانشکده بهداشت راهم برای تایباد داده اند، که اقداماتش دردست انجام می باشد . دکتر شبستری ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی ،ازبدومسئولیتشان، یکی دوبار از تربت جام بازدید داشته اند . وی همچنین اعلام نمود که:تربت جام به عنوان یک قطب درمانی ودرواقع یکی از 3 قطب درمانی استان قرارمی گیرد به طوری که، بتواند به شهرهای اطراف خودش هم پوشش بدهدودرواقع به بیماران شهرستان های تایباد ، باخرزوحتی فریمان وخواف ، خدمات پزشکی لازم راارائه بدهد. وی درپایان ،باتوجه به نگاه مثبت وخوبی که در حوزه بهداشت و درمان شده است ، از همه مسئولین و دست اندرکاران تقدیر و تشکر نمود.

اسداللهی : خوشحالیم که مراجعین و بیماران از وضعیت بیمارستان سجادیه تربت جام رضایت دارند

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی امروز به طور سرزده از بیمارستان سجادیه شهرستان تربت جام بازدیدی داشت .
این نماینده مجلس در دوره نمایندگیش چندین بار از بیمارستان ها بازدید داشته است . اسداللهی امروز پس از بازدید از بیمارستان ارتش تربت جام به بیمارستان سجادیه رفت و هدف از این بازدید را در ابتدا عیادت از بیماران و سپس ارزیابی و بررسی مشکلات موجود اعلام کرد .
در این بازدید که دکتر میرزائی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دکتر موحد معاون درمان و رئیس بیمارستان سجادیه حضور داشتند از بخش های مختلف این بیمارستان سرکشی ای انجام شد و با بیماران و همراهان و مراجعین و پرسنل بیمارستان گفتگویی صورت گرفت و مشکلات و نواقص را جویا شدند ، که خوشبختانه بنا به نظر این نماینده مجلس بازدید رضایت بخش اعلام شد .
اسداللهی در این خصوص به خبرنگار ما گفت : بحمدا... وضعیت بیمارستان به نسبت قبل بهتر شده است و از آخرین بازدید که داشتیم، این دفعه رضایتمندی مراجعین و بیماران بیشتر شده است . وی ادامه داد : باید از همین جا از مسئولین شبکه بهدات و درمان و پرسنل خدوم بیمارستان تشکر کنم که با تمام سختی کار و کمبودها همیشه به بهترین نحو خدمت رسانی داشتنه اند .

نشست صمیمی اهالی روستای گوش لاغر بخش صالح آباد تربت جام با غلامرضا اسداللهی

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستانهای تربت جام ، تایباد ،باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی در سفری که به منطقه صالح آباد داشت با روستاهای زیادی دیدار داشت .
این دیدار با همراهی برخی از مسئولین ادارات شهرستان تربت جام و شهر صالح آباد ، بزرگان ، معتمدین صالح آباد ، تربت جام ، بالاجام ، تایباد و باخرز صورت گرفت .
این دیدار مردمی که مورد استقبال گرم اهالی روستای گوش لاغر قرار گرفت ، نماینده مردم روستای گوش لاغر از حضور مسئولین و مردم خوب و میهمانانی که از راه های دور حضور داشتند تقدیر و تشکر کرد و این حضور را به فال نیک گرفتند تا همچنان که در گذشته مسئولین در پی حل مشکلات مردم بودند ، الباقی مشکلات مردم و روستا حل گردد.
غلامرضا اسداللهی در این نشست که در مسجد روستا برگزار شده بود از استقبال گرم انان تشکر کرد و گفت : حوزه انتخابیه تربت جام ، تایباد ، باخرز و صالح آباد حوزه بزرگی است و از طرفی حضور در جلسات مجلس و کمیسیونهای مربوطه و پیگیری مطالبات مردم و منطقه در وزارتخانه ها و ادارات کل ، زمان را بسیار ذیق کرده است و حضور مکرر در روستاها و مناطق را مشکل کرده و الا بودن در کنار مردم نعمتیست که همیشه آرزویش را دارم .
اسداللهی به ایجاد اتحاد بین مردم و پرهیز از اختلاف توصیه کرد و گفت : مذهب ، طایفه و . . . نباید باعث ایجاد تفرقه گردد و بنا به آیات شریفه قرآن کریم ، افرادی نزد خداوند متعال عزیزترند که تقوایشان بیشتر باشد . وی به سیاست های کلی نظام اشاره کرد و گفت : باید خدا را شاکر باشیم که در نظامی بسر می بریم که اسلامی بودنش آرزوی تمام مسلمانان دنیا می باشد و اسلامی میانه است و همیشه به ایجاد وحدت و دوری از اختلاف و تفرقه توصیه شده و سکانداران این مملکت عزیز، افرادی باتقوا و وحدت دوست می باشند و به مردم خدمات خوبی را ارائه داده اند و مردم ما هم افراد قدر شناسی می باشند.
وی به خدمات انجام شده در حوزه های مختلف در این منطقه اشاره کرد و گفت :در این سالها کارهای خوبی در حوزه روستاها انجام شده و نگاه خوبی به مناطق ما دارند

با حضور فرماندار 2 بخشدار جدید شهرستان تربت‌جام معرفی شدند

خبرگزاری فارس: دو بخشدار جدید در شهرستان تربت جام با حضور فرماندار منصوب شدند.
خبرگزاری فارس: 2 بخشدار جدید شهرستان تربت‌جام معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در مراسمی جداگانه و با حضور سید حمید موسوی فرماندار شهرستان تربت‌جام، امام جمعه و روسای برخی ادارات، بخشداران جدید صالح‌آباد و سمیع‌آباد پایین جام معرفی شدند.
موسوی در این جلسات از زحمات مهدویان بخشدار سابق صالح‌آباد تقدیر و جواد دولت‌خواه از مدیران دفتر شهری استانداری را به عنوان بخشدار جدید صالح‌آباد منصوب کرد.
وی همچنین با حضور در سمیع آباد پایین جام از زحمات اسداللهی تقدیر و به جای وی بهاری را به عنوان بخشدار جدید معرفی کرد.

وزير ورزش و جوانان از ورزشگاه 5 هزار نفري تربت جام بازديد کرد

خبرگزاري آريا- وزير ورزش و جوانان در سفر يکروزه خود به استان خراسان رضوي از ورزشگاه 5 هزار نفري در حال احداث تربت جام بازديد کرد.
به گزارش سرويس ورزشي خبرگزاري آريا، عباسي با حضور در محل احداث ورزشگاه 5 هزار نفري تربت جام، در جريان چگونگي مراحل ساخت و پيشرفت اين پروژه عمراني ورزشي قرار گرفت.
وزير ورزش و جوانان در ادامه برنامه هاي امروز خود از مجموعه ورزشي وحدت و اداره کل ورزش و جوانان تربت جام بازديد کرد.
گفتني است دکتر عباسي از دقايقي پيش در سالن تربيت آموزش و پرورش شهرستان تربت جام، در نشست مشترکي با هيات هاي ورزشي و ورزشکاران شهرستان حضور يافته است.

کلنگ زنی مدرسه روستای کلاته مروی بخش مرکزی شهرستان تربت جام

کلنگ زنی مدرسه روستای کلاته مروی بخش مرکزی شهرستان تربت جام
هشتمین مدرسه آقای مقصود پور خیر مدرسه ساز در روستای کلاته مروی تربت جام با حضور مهندس هاشمی نسب مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی ، غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی ، کامیابی مدیریت آموزش و پرورش تربت جام ، و برخی از مسئولین ادارات و نهادها ، بزرگان و معتمدین شهرستان تربت جام در جمع صمیمی و گرم اهالی روستای کلاته مروی کلنگ زنی شد.
حضور مسئولین و نماینده شهرستان در جمع اهالی روستای کلاته مروی باعث خشنودی و رضایت مردم روستا قرار گرفت و با استقبال گرمی از این مسئولین و هیات همراه، با خواندن رباعی و پاشیدن شکلات و شیرینی بر سر حاضران خوشحالی خود را ابراز کردند.
در این مراسم غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شهرستان های تربت جام ، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با تقدیر و تشکر و ستودن عمل نیک و خیر مدرسه سازی توسط آقای مقصود پور به ساخت فضاهای آموزشی در این چند ساله اشاره کرد و گفت : اکثر تشکلهای خیریه مدرسه سازی کشور را به منطقه دعوت کردیم و از برکت حضور این خیرین ، مدارس زیادی در نقاط مختلف منطقه ساخته شد .

امام جمعه تربت جام: انتخابات در کشور يکي از اصول انقلاب است

تربت جام، اعلمي/ انتخابات در کشور ما يکي از اصول انقلاب است و در طول عمر پربرکت جمهوري اسلامي حداقل سالي يک بار انتخابات در کشور برگزار شده است.امام جمعه شهرستان تربت جام در آستانه انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي با اعلام اين مطلب در گفت وگو با خراسان گفت: اگر واقعا جمهوري حقيقي و دموکراسي واقعي را که دنياي غرب امروز ادعا مي کند در جهان مي خواهد پيدا کند، جمهوري اسلامي يکي از مصاديق زنده و روشن آن در جهان است.حجت الاسلام موسوي فر در ادامه درباره انتخابات افزود: اصل شرکت در انتخابات يک مسئله اسلامي و ملي است.

هيئت هاي اجرايي نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ميان دوره اي خبرگان رهبري در تربت جام انتخاب شدند

تربت جام، حقدادي/ جلسه اي با حضور هيئت نظارت، دادستان و ۳۰ نفر از معتمدان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداري تشکيل و هيئت هاي اجرايي نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ميان دوره اي مجلس خبرگان رهبري انتخاب و فعاليت خود را آغاز کردند.فرماندار تربت جام با اشاره به انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري گفت: با فعاليت هيئت هاي اجرايي انتخابات و با تلاش ملت قهرمان مجريان، ناظران و عوامل انتخابات از اين امتحان بزرگ سربلند و سرافراز بيرون آييم.«سيد حميد موسوي» افزود: جلسات هيئت اجرايي با حضور هيئت نظارت، دادستان و رئيس ثبت احوال برگزار مي شود.وي تاکيد کرد: انتخابات، حساسيت و شرايط خاص خودش را دارد و برگزاري انتخابات باشکوه، پرشور و با حضور حداکثري مردم يک ضرورت است.وي خاطرنشان کرد: فضايي را بايد ايجاد کنيم که مشارکت مردم در انتخابات همچون گذشته بيشتر شود. فرماندار تربت جام تاکيد کرد: آنچه براي ما برگزارکنندگان انتخابات، مهم و ضروري است برگزاري انتخابات منظم، خوب و مهم تر از همه رعايت قانون و سلامت انتخابات است.

هشتمين جلسه شوراي فرهنگ عمومي تربت جام برگزار شد

تربت جام، حقدادي/ هشتمين جلسه شوراي فرهنگ عمومي تربت جام با حضور معاون فرماندار و امام جمعه در فرمانداري تشکيل شد.اين جلسه ابتدا با گزارش جلسات و کارهاي انجام شده با سخنان رئيس اداره تبليغات اسلامي در 2 ماه گذشته آغاز شد و سپس مجموعه فعاليت هاي ايام دهه ولايت و قربان تا غدير مورد بررسي و کارشناسي قرار گرفت.در ادامه جلسه معاون فرمانداري با اشاره به برگزاري برنامه مناسبت هاي مختلف، جشن هاي ملي مذهبي و ايام سوگواري گفت: بايد برنامه هاي فرهنگي و مذهبي در ايام و مناسبت هاي معنوي در گلزار شهداي گمنام و بهشت نبي برگزار و جشن هاي ملي در ساير بوستان ها برگزار شود.«رمضاني مقدم» افزود: برگزاري مناسبت هاي ملي و مذهبي در بوستان ها بايد با مجوز انجام شود.وي اضافه کرد: هدف از تفکيک مناسبت ها و اجراي مراسم مختلف براي اين است مردم آگاه باشند و در اين جلسات به شکل مستمر مشارکت کنند.وي همچنين تاکيد کرد: مجالس مذهبي بايد در مکان هاي مناسب برگزار شود. در ادامه جلسه «حجت الاسلام موسوي فر» امام جمعه تربت جام گفت: رسالت ما بعد از پيروزي انقلاب حفظ و حراست از آرمان هاي مقدس امام و شهيدان است.

طرح واکسيناسيون دام ها عليه تب برفکي در تربت جام انجام شد

تربت جام، اعلمي/ ۶ هزار و ۸۰۰ رأس گاو و گوساله تحت پوشش واکسيناسيون تب برفکي قرار گرفتند. سرپرست اداره دامپزشکي شهرستان تربت جام با اعلام اين خبر گفت: با اتمام طرح واکسيناسيون تب برفکي در تربت جام ۶ هزار و ۸۰۰ رأس گاو و گوساله در دامداري هاي صنعتي و نيمه صنعتي اين شهرستان تحت پوشش واکسيناسيون تب برفکي قرار گرفتند.دکتر محمد ابراهيم عظيمي اظهار داشت: با توجه به اين که اين طرح دومين مرحله از طرح واکسيناسيون عمومي در شهرستان است از ابتداي سال تاکنون هيچ گونه کانون بيماري تب برفکي در تربت جام مشاهده نشده است.
rss atom

اوقات شرعی - تربت جام

۰۵:۰۱
۰۶:۳۳
۱۱:۲۶
۱۶:۱۹
۱۶:۳۹

آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان فعال ۳
بازدیدکنندگان امروز ۱۸۳
بازدیدکنندگان دیروز ۷۷۶
کل بازدیدکنندگان ۱۱۳۱۴۶۱