لینک به روزنه جام

www.rozanejam.com

شهریور 1389

بازديد معاون وزیر جهادکشاورزی از قنوات ،مزارع و.. منطقه تربت جام و تايباد

دکتر اسدالهی نماینده مردم شریف تایباد وتربت جام در سفری چندین ساعته معاون وزیر کشاورزی را میهمان مزارع ،قنوات ومنطقه ی مرزی تایباد نمود تااز نزدیک در جریان آسیب های خشکسالی وسیلهای اخیر به کشاورزی حوزه ی انتخا بیه قرار گیرد.مهندس سید رحیم سجادی معاونت آب و خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی در بازدید ازقنوات وبعضی پروژه های کشاورزی شهرستان تایباد از نزدیک در جریان مسائل ومشکلات کشاورزان تایباد قرار گرفت وی :سیاست کلی وزارت جهاد کشاورزی رادر رابطه با مصرف بهینه ی آب خواندو اولویت اول را باآبیاری تحت فشار عنوان کردوگفت:اگر در مناطقی مسائل فنی از قبیل شوری آب وخاک وباد ایجاب کند آبیاری تحت فشار وکم فشار اجرا می گردد .وی از اختصاص۱۰۰۰میلیارد ریال اعتباردر سال جاری به آبیاری تحت فشار خبردادوگفت :درسال ۸۸ در ۱۲۰هزاز هکتار از اراضی اجرا شده و ۷۴ هزار هکتار تحویل بهره بردارگردیده که بیش از ۸۵ درصد لوازم مورد استفاده با کیفیتی خوب تولید داخلی می باشد ودر این مورد تحریمها تاثیری نداشته است وبا توجه به اینکه توجه خراسان رضوی بیشتر در آبیاری تحت فشار بود استان خراسان رضوی در سال ۸۸ در سطح کشور در آبیاری تحت فشار از پیشرفت های خوبی برخوردار بوده است. معاون وزیرجهاد کشاورزی میزان تسهیلات آبیاری تحت فشار را ۲میلیون تومان بلا عوض در هکتار عنوان نمود که مابقی تسهیلات نیز به صورت ۱۲ درصد پرداخت خواهد گردید . وی همچنین گفت:در یک ماه گذشته درجلسه ی شورای عالی آب رییس جمهور ۳۵۰ هزارمیلیارد تومان برای شبکه ۳ و ۴ داخل مزارع و هزار میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار و کم فشارتصویب کردند که خراسان رضوی با فضای ایجاد شده می تواند اعتبار بیشتری جذب نماید.مهندس سجادی در مورد بحث بهسازی قنوات گفت: در بحث قنوات کمک خواهد شد وبه اعتقاد ما مسکن فایده نداشته واعتقاد ما به کار اساسی است.وتایباد وتربت جام جزو مناطقی است که جایگاه ومنابع خوبی در بحث کشاورزی دارد وبراین اساس به صورت صد در صد حمایت خواهد شد سجادی هدایت آب از مظهر قنات تا مزرعه ونوسازی بافت آبرسانی را ازوظایف وزارت جهاد کشاورزی برشمرد وگفت :وزارت جهاد کشاورزی در داخل مزرعه وظیفه دارد ودر هیچ کجا چنین حمایتی از کار داخل مزرعه نداریم . وی یاد آوری نمود که بحث انتقال آب با لوله عملیاتی می شود و مطالعات در حال انجام است . معاون آب وخاک وصنایع وزارت جهاد کشاورزی همچنین در رابطه با آبیاری تحت فشار در خراسان رضوی گفت: استقبال آنچنان بوده که نتوانستیم اعتبار تزریق نماییم و در حیقت از کشاورزان عقب هستیم که خودش خبرخوشی برای کشاورز وبهره بردار است .در این سفر دکتر طباطبایی رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی ،دکتر توکلی رییس موسسه ی تحقیقات کشاورزی خراسان رضوی و... معاون وزیر را همراهی نموده واز قنات مراد آباد وپروژه منج باخرز، کشاورزی وآبرسانی از قنات درمشهد ریزه و رودخانه مرزی هریرود در مرز ایران وافغانستان و مجتمع کشاورزی نصر و نیل آباد بازدید به عمل آمد.سیلابهای اخیر وخشکسالی کشاورزی منطقه رابه شدت تحت شعاع قرار داه استکه امید آن میرود با پیگیری نماینده شهرستان ومسئولین محلی وحمایتهای دولتی وضعیت کشاورزی منطقه مستعد تایباد که۸۰درصد اشتغال آن در این بخش است بهبود یابد..

اسداللهي : صهيونيست‌ها به دنبال نشان دادن چهره‌اي افراطي از اسلام هستند

نماينده مردم تربت جام و تايباد در مجلس گفت: صهيونيست‌ها همواره سعي‌ مي‌كنند تا با نشان ‌دادن چهره‌اي افراطي و خشن از مسلمانان به جهانيان سبب جلوگيري از تشرف آنها به دين اسلام شوند. غلامرضا اسداللهي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تايباداظهار داشت: ماهيت اسلام موجب شده اين روز‌ها پيروان زيادي از اديان مختلف به سمت اسلام گرايش داشته باشند اما صهيونيست همواره سعي كرده كه با مربوط كردن حوادثي همچون ۱۱ سپتامبر به مسلمانان، چهره سرشار از عطوفت و مهرباني اسلام را خدشه‌دار كند. نماينده مردم تربت جام و تايباد در مجلس با بيان اينكه‌نگاه اسلام همواره بر ديگر اديان و پيروان آن نگاهي سرشار از رأفت و مهرباني است، گفت: كشيش آمريكايي كه به گفته دخترش ديوانه است بحث قرآن‌سوزي و بي‌احترامي به مقدسات اسلام را مطرح مي‌كند تا با انجام اين قبيل كارها موجب برانگيختن خشم مسلمانان شود و با انعكاس رسانه‌اي اين خشم به جهانيان بگويد كه مسلمانان خشونت‌طلب هستند. اسداللهي گفت: مراجع عظام و تقليد بزرگان مسيحيت بايد با اقدام به موقع خود مانع از بروز مجدد چنين اقداماتي شوند و همچنين دولتمردان آمريكايي با مجازات عوامل هتك حرمت به مقدسات اسلامي سبب فروكش خشونت مسلمان شوند. نماينده مردم تربت جام و تايباد در مجلس گفت: مسلما تفرقه مسلمانان سبب مي‌شود كه دشمنان اسلام باز هم به خود اجازه انجام چنين كارهايي را بدهند. وي خاطر‌نشان كرد: همچنين علما و بزرگان مذاهب مختلف اسلام بايد در جهت اتحاد و انسجام مسلمانان بيش از پيش تلاش كنند تا ديگر شاهد چنين اتفاقاتي نباشيم

غلامرضا اسداللهي خطاب به مسئولين كميته امداد: برخورد با مراجعين به گونه اي باشد كه عزت نفس آنان حفظ گردد

اسدي-تايباد:غلامرضا اسدالهي نماينده مردم تايباد،تربت جام و باخرز در مجلس شوراي اسلامي از ادارات شهرستان تايباد بازديد و با اهالي روستاي بهلول آباد ديدار كرد. دكتر اسدالهي با حضور در كميته امداد از نزديك با مراجعين به اين اداره به گفتگو پرداخت و از نزديك با مشكلات آنان آشنا شد وي همچنين در ديدار با رييس كميته امداد ضمن تشكر از زحمات ايشان و پرسنل از وي خواست در رسيدگي به امور خانواده هاي تحت پوشش تمام تلاش خود را به كار بندند و برخورد با مراجعين به گونه اي باشد كه عزت نفس آنان حفظ گردد. در ادامه غلامرضا اسدالهي با حضور در نيروي مقاومت بسيج تايباد مورد استقبال سرهنگ سالاري فرماندهي اين نيرو قرار گرفت،در اين ديدار نماينده مردم تايباد ضمن تبريك هفته دفاع مقدس،از سرهنگ سالاري خواست موضوع مقبره شهداي گمنام را پيگيري نمايند. غلامرضا اسدالهي در ادامه از بيمارستان و جهاد كشاورزي تايباد بازديد و سپس در نماز جماعت ظهر و عصر روستاي بهلول اباد شركت كرد. در اين ديدار مردم روستاي بهلول آباد به بيان مشكلات خود پرداختند و غلامرضا اسدالهي قول پيگيري مشكلات آنان را داد.

افتتاح دو پروژه آبرساني روستايي تربت جام

خبرگزاري موج - دو پروژه آبرساني روستايي در شهرستان تربت جام در استان خراسان رضوي به بهره برداري رسيد.

به گزارش موج، با افتتاح اين دو پروژه آبرساني در روستاهاي قلعه شير و نوده از توابع شهرستان تربت جام ۵۶۸ خانوار (جمعيتي بالغ بر ۲۴۰۰ نفر) از نعمت آب شرب سالم و بهداشتي بهره مند شدند.
براي ساخت و تكميل اين طرح ها شامل ۴۱ كيلومتر خطوط انتقال و شبكه توزيع، شش ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال هزينه شده است.

جبران خسارات بخش كشاورزي شهرستان تربت جام

به دنبال پيگيري غلامرضا اسداللهي نماينده مردم شريف شهرستانهاي تربت جام ، تايباد و باخرز در مجلس شوراي اسلامي در خصوص جبران خسارات وارده در اثر سيل و تگرگ بهار سال جاري به بخش كشاورزي شهرستان تربت جام ، سازمان جهاد كشارزي خراسان رضوي اعلام كرد " از محل اعتبار حوادث و اعتبارات استاني مبلغ ۳۲۶ ميليون ريال جهت كانال هاي آبياري و مبلغ ۱۰۵۰ ميليون ريال به منظور لايروبي و مرمت قنوات پيش بيني گرديده است "

روستاييان تربت جام به دليل نبود فضاي خوابگاهي از آموزش هاي فني‌و حرفه اي محروم اند

تربت جام،اعلمي/ رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي تربت جام کمبود سالن و نبود فضاي خوابگاهي را از جمله مشکلات اين مرکز عنوان کرد و گفت: با توجه به ميزان مراجعه کنندگان آموزش هاي مهارتي و درخواست آنان مبني بر استفاده از خوابگاه، کمبود فضاي خوابگاهي در اين مرکز احساس مي شود و ما در رابطه با حل اين مشکل تاکنون چندين بار مکاتباتي را انجام داده ايم اما متاسفانه هنوز مشکل ما حل نشده است. جمال آبادي افزود: روستاييان ما به علت نبود خوابگاه هنوز نتوانستند از امکانات و آموزش هاي فني و حرفه اي بهره مند شوند و با توجه به اين که در حال حاضر در مجاور ساختمان اين مرکز زميني باير وجود دارد، فروشنده آن را هم پيدا کرديم که زمين مورد نياز را از او خريداري کنيم و در اين رابطه با فرماندار و نماينده مردم تربت جام در مجلس هم مکاتباتي را انجام داديم و اگر بتوانيم حداقل ۲ هزار متر مربع از اين زمين را خريداري کنيم هم مشکل سالن و هم مشکل خوابگاهي و سلف سرويس تا حدودي رفع مي شود. وي گفت: با توجه به وجود ۳ دانشگاه در تربت جام که اين شهرستان را به قطب علمي تبديل کرده است نياز است به بحث آموزش روستاييان به صورت جدي پرداخته شود و اميد مي رود هر چه زودتر اين مشکل اساسي ما برطرف شود. وي افزود: در حال حاضر در اين مرکز علم روز تعمير خودرو آموزش داده مي شود و تمامي امکانات آموزشي ما جديد و به روز مي باشد.

غلامرضا اسداللهي : روند رسيدگي قوه قضاييه به پرونده کهريزک را قابل قبول عنوان كرد.

غلامرضا اسداللهي، دبير هيئت رئيسه کميسيون اصل ۹۰ مجلس شوراي اسلامي در گفت وگو با خراسان روند رسيدگي قوه قضاييه به پرونده کهريزک را بسيار مطلوب و قابل قبول عنوان و تصريح کرد: نظام همان گونه که با کساني که ايجاد اغتشاش کرده و خساراتي به اموال عمومي وارد آورده بودند برخورد کرد با آمران و ماموراني نيز که با اقدامات فراقانوني خود منجر به ايجاد حوادث ناگوار از قبيل ايراد ضرب منجر به مرگ شده اند، برخورد مي کند. دبير هيئت رئيسه کميسيون اصل ۹۰مجلس پيش بيني کرد که رسيدگي به پرونده کهريزک طي ۶ تا ۷ ماه آينده به نتيجه برسد. اسداللهي درباره مراحل طي شده و پيش رو در پرونده کهريزک نيز اظهار کرد: در پي اعتراض آن دسته افرادي که کيفرخواست عليه آن ها صادر و دادگاه به محکوميت آن ها راي داده است، پرونده براي تجديدنظر به ديوان عالي کشور ارسال خواهد شد. در مورد لباس شخصي ها هم پرونده اي در دادسراي نظامي تهران مفتوح است. دبير هيئت رئيسه کميسيون اصل ۹۰ مجلس هم چنين در پاسخ به اين سوال که پرونده قضات مرتبط با پرونده کهريزک در چه مرحله اي است، گفت: دادگاه عالي انتظامي قضات با تعليق مصونيت قضايي ۳ تن از قضات مرتبط با اين پرونده موافقت کرده است و پرونده اين ۳ قاضي در دادسراي عمومي تهران در مرحله رسيدگي است.

اختصاص مبلغ 7000000000 جهت بهسازي راههاي اصلي منتهي به تربت جام و تايباد

با پيگيري غلامرضا اسداللهي نماينده مردم شريف شهرستانهاي تربت جام ، تايباد و باخرز در مجلس شوراي اسلامي ، سازمان راهداري و حمل نقل جاده اي كشور مبلغ ۷۰۰۰ ميليون ريال(۷۰۰ميليون تومان) بابت بهسازي و روكش آسفالت راههاي اصلي منتهي به تربت جام و تايباد علاوه بر اعتبار مصوب قبلي اختصاص داد

بازار تربت جام در اعتراض به هتک حرمت قرآن تعطيل شد

محمدجواد رنجبر/ مردم استان خراسان رضوي هم گام با مردم سراسر کشور، فردا پس از اقامه نماز جمعه در اعتراض به هتک حرمت قرآن کريم راهپيمايي مي کنند.مسئول شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي خراسان رضوي در اين باره به خراسان گفت: در پي اهانت به ساحت مقدس قرآن کريم فردا و پس از اقامه نماز جمعه راهپيمايي اعتراض آميز با حضور اقشار مختلف مردم در تمامي شهرهاي استان برگزار مي شود.حجت الاسلام سلطاني افزود: اين راهپيمايي در مشهد از باب الجواد حرم رضوي آغاز مي شود و پس از طي شدن خيابان خسروي نو، چهارراه خسروي و خيابان آزادي، در چهارراه شهدا به پايان مي رسد.وي ادامه داد: در پايان قطعنامه ساعتراض اهانت به قرآنراسري راه پيمايي خوانده مي شود

به دنبال هتک حرمت قرآن کريم توسط صهيونيست ها به سرکردگي آمريکا و اسرائيل جنايتکار و اعتراض به اين عمل ننگين مردم شيعه وسني و ائمه جمعه و جماعات، مسئولان و کارکنان ادارات و نهادها، خانواده هاي شهدا و ايثارگران در محل مسجد مهديه تربت جام تجمع کردند. به گزارش خراسان تجمع کنندگان با سر دادن شعارهايي همچون مرگ بر آمريکا، مرگ بر اسرائيل، سکوت هر مسلمان خيانت است به قرآن- حسين حسين شعار ماست، مرگ بر آمريکاي مردم فريب- اسرائيل جنايت مي کند آمريکا حمايت مي کند- واي اگر خامنه اي حکم جهادم دهد، ما همه سرباز توايم خامنه اي و... خواستار برخورد جدي مسئولان آمريکا و مجامع بين المللي با مفسدان شده و خشم و انزجار خود را از شيطان بزرگ و صهيونيست ها و ايادي دين ستيز فرياد زدند. حجت الاسلام موسوي فر امام جمعه تربت جام در اين مراسم گفت: اهانت به قرآن موضوع شيعه وسني نيست موضوع قرآن است زيرا دشمنان با اسلام و قرآن مخالفند.

شهرستان تربت جام، شيرين ترين آب آشاميدني در استان را دارا است

خبرگزاري موج -مدير عامل آب وفاضلاب خراسان رضوي گفت: شهرستان تربت جام در بين ساير شهرهاي استان با کيفيت ترين و شيرين ترين آب آشاميدني را داراست.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومي شرکت آبفا تربت جام، محمد طاهري در نشستي صميمي با فرماندار شهرستان تربت جام به مسائل مهمي از قبيل کيفيت آب شرب در اين شهر اشاره و گفت: به حمدا... با اقدامات بسيار مناسبي که صورت گرفته و همچنين با انتقال آب چاه هاي دشت محمود آباد به شهر تربت جام مي توان گفت يکي از شهرهايي که بهترين نوع آب آشاميدني را مصرف مي نمايد تربت جام است.

همچنين در ادامه اين جلسه فرماندار شهرستان ضمن تقدير از زحمات کارکنان امور گفت: به حمدا... کيفيت ارائه خدمات در امور آبفا تربت جام بسيار مطلوب و خوب است و اين اداره، فعلا يکي از بهترين ادارات در سطح شهرستان است.

سيد محسن امير کلالي به کيفيت بسيار مطلوب و مناسب آب شرب در اين شهرستان اشاره و گفت: به حمدا... از زماني که چاه هاي جديد وارد مدار بهره برداري قرار گرفته است، کيفيت مطلوب و مناسب آب قابل لمس بوده و کاملا تفاوت آن مشهود است.

گفتني است:مهندس طاهري مدير عامل آبفا استان در اين جلسه پيگيري اعتبارات بيشتر و توجه خاص به مباحث آب را از سوي فرماندار در خواست کرد که فرماندار قول مساعد جهت پيگيري موارد مورد نياز را داده و اطمينان داد که به عنوان يک حامي هميشه در کنار امور آبفاي تربت جام خواهد بود

عيدي خونين عمو به برادرزاده!

خراسان: روز عيد فطر بود و پسر بچه ۶ ساله همراه خانواده خود براي ميهماني و ديد و بازديد به خانه عمويش رفته بود «بهزاد» خيلي خوشحالي مي کرد و وقتي عموي مهربان، او را با بوسه اي دل چسب به آغوش کشيد و اسکناسي نو به عنوان عيدي به دستش داد غنچه لبخند زيبايش شکفت. ولي افسوس و صدافسوس که تندباد حادثه اي تلخ، اين غنچه قشنگ را بر لبان «بهزاد» خشکاند و دفتر زندگي پسربچه شيرين زبان براي هميشه بسته شد.

ماجرا از اين قرار است که «بهزاد» پس از خوردن شيريني و شکلات به مادرش گفت مي خواهم با عيدي ام توپ بخرم اما مادر به او گفت صبر کن بعد ازظهر برايت توپ مي خرم. او با شنيدن اين حرف، سري تکان داد و براي بازي بيرون رفت. لحظاتي بعد، عموي او نيز بيرون آمد تا براي خريد به بازار برود. او با عجله پشت فرمان خودرو نشست و استارت زد. ولي زماني که خودرو را با دنده عقب هدايت مي کرد ناگهان صداي جيغ بلندي، پاي او را روي پدال ترمز خودرو ميخکوب کرد.

مرد جوان بلافاصله از خودرو پياده شد تا ببيند چه اتفاقي افتاده است. چند رهگذر عبوري نيز در حالي که با دست به سر و پيشاني خود مي زدند دوان دوان خود را به صحنه رساندند.متاسفانه کودک ۶ ساله که پشت ماشين در حال بازي بود زير چرخ هاي خودرو جان باخته بود و نفس نمي کشيد.

ثانيه هاي بسيار غم بار و حزن انگيزي براي خانواده «بهزاد» و عمويش سپري مي شد و آن ها جسد جگرگوشه خود را در حالي به آغوش گرفته بودند و فريادزنان نام او را صدا مي زدند که پول عيدي اش توي دستش پر از خون شده بود.

فرمانده انتظامي شهرستان تربت جام با اظهار تاسف از وقوع اين حادثه تلخ گفت: جسد طفل نازنين پس از انجام تشريفات قانوني به آغوش سرد خاک سپرده شد.

سرهنگ جواد اصغري عنبران به رانندگان وسايل نقليه توصيه کرد به منظور پيشگيري از وقوع حوادث تلخ و ناگوار رانندگي، به نکات ايمني و مقررات عبور و مرور توجه داشته باشند و از شتاب و عجله در رانندگي پرهيز کنند، به ويژه زماني که قصد خروج از پارکينگ را دارند احتياط بيشتري به خرج دهند.

احداث كارخانه فولاد در تربت جام

گروه «ایران زمین» كارخانه فولاد با موافقت و دستور رئيس جمهور در تربت جام احداث می‌شود.
غلامرضا اسداللهي نماينده مردم شهرستان‌هاي تربت جام و تايباد در گفت‌و‌گو با فارس در مشهد اظهار داشت: بنا به درخواست و مذاكره به عنوان نماينده مردم شهرستان‌هاي تربت جام و تايباد، در خصوص احداث كارخانه فولاد در شهرستان تربت‌جام از وزير صنايع و معادن و مذاكره وي با رئيس جمهوري هم‌اكنون دستور احداث اين كارخانه از سوي رئيس‌جمهور صادر شده است.
نماينده مردم تربت جام و تايباد در ادامه به اعتبار اجراي اين طرح اشاره كرد و افزود: اعتبار اين طرح ۴۵۰ ميليارد تومان و از محل اعتبارات دولتي است. اين كارخانه ظرفيت اشتغالزايي براي يك هزار نفر به صورت مستقيم را دارا‌ست.
نماينده مردم شهرستان تربت جام در مجلس تأكيد كرد: اميدوارم با احداث اين كارخانه در اين شهرستان مشکل اشتغال منطقه حل شود.
وي از اختصاص اعتبار ۳۵۰ ميليارد ريالي به احداث بزرگراه مشهد - تايباد خبر داد و اظهار داشت: اين اعتبار، براي احداث بزرگراه مشهد به فريمان، تربت جام به تايباد و دوغارون در پيوست شماره يك قانون بودجه امسال كل كشور لحاظ شده است.

مرگ زن ۷۰ ساله در جاده

تربت جام، حقدادي/ فرمانده انتظامي تربت جام گفت: در پي وقوع تصادف، بلافاصله ماموران کلانتري بوژگان به محل اعزام و مشاهده کردند يک دستگاه کاميون تريلر با پيرزن ۷۰ ساله (عابر پياده) برخورد کرده است. مصدوم حادثه به بيمارستان سجاديه تربت جام اعزام شد اما متاسفانه به علت شدت جراحات وارده در بيمارستان فوت کرد. وي افزود: گزارش پليس راه حاکي است پيرزن در حال عبور از عرض جاده اصلي بوده که به علت بي احتياطي راننده کاميون و عدم توجه به جلو به شدت به کاميون برخورد کرده است.

كسب عنوان دستگاه اجرايی برتر در شهرستانهای کاشمر و تربت جام توسط اداره راه و ترابری

تین نیوز: ادارات راه و ترابری شهرستانهای تربت جام و کاشمر موفق به كسب عنوان دستگاه اجرایی برتر بر اساس اعلام ستاد جشنواره شهید رجایی كه ارزیابی عملكرد شاخص های عمومی و اختصاصی دستگاه های دولتی را به عهده داشت، انتخاب شد.
در این راستا، فرمانداران این دو شهرستان با اهدای تقدیرنامه ای، از زحمات و تلاش های روسای این دو اداره، جواد نژادی پور در تربت جام و حسین غلامزاده در کاشمر به همراه كاركنان آن در راستای اعتلا و پیشبرد اهداف و برنامه های تحول در نظام اداری و نیل به اهداف توسعه مدیریت كشوری و ترویج فرهنگ و رفتار مطلوب سازمانی و همچنین ارتقای بهره وری نیروی انسانی و بالا بردن سطح كیفی و كمی خدمات دولتی این شهرستان تقدیر و تشكر كردند و كسب این عنوان را به ایشان و همكاران سخت كوش راهدار تبریك گفت و سلامتی و دوام توفیقاتشان را در خدمت به جامعه اسلامی از خداوند منان خواستارشدند.

کشف ۱۱۳ کيلوگرم موادمخدر و دستگيري ۴ قاچاقچي

صالح آباد، بهره مند/ در پي تدابير اطلاعاتي و عملياتي ماموران انتظامي بخش صالح آباد فرماندهي شهرستان تربت جام در حين اجراي گشت زني شبانه در حوزه استحفاظي راکبان ۲ دستگاه موتورسيکلت به فرمان ايست توجهي نکرده و اقدام به فرار کردند. فرمانده انتظامي شهرستان تربت جام به خراسان گفت: ماموران انتظامي نيز با استفاده از قانون به کارگيري سلاح به تيراندازي اقدام کردند که در نهايت موفق شدند ۲ قاچاقچي را دستگير کنند. از آن ها ۱۰۶ کيلوگرم ترياک کشف و ضبط شد. سرهنگ اصغري عنبران خاطر نشان کرد: ماموران انتظامي بخش صالح آباد در اقدامي ديگر موفق شدند هفت کيلو و پانصد گرم ترياک را از يک خودروي سمند کشف کنند. در اين رابطه ۲ نفر دستگير شدند.

مجوز احداث كارخانه فولاد در تربت جام نهايي شده است

غلامرضا اسداللهي گفت:با احداث اين پروژه عظيم ۱۰ هزار نفر اشتغال غير مستقيم و براي هزار نفر اشتغال مستقيم ايجاد مي شود كه تحول شگرفي در اين منطقه محروم ايجاد مي كند.
وي به خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود:امسال اعتبارات تربت جام رديف سوم را در استان به خود اختصاص داده كه در بخش جذب اعتبارات ملي رشد ۳۰۰ درصدي را داشته است
نماينده مردم تربت جام و دبير كميسيون اصل ۹۰ در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد:با مساعدت دولت و ظرفيت هاي منطقه مجوز احداث كارخانه فولاد با سرمايه اي بالغ بر ۴۵۰ ميليارد تومان نهايي شده كه برابر ۱۰ سال اعتبارات تربت جام است.

ايستگاه تحقيقات کشاورزي در تربت جام ايجاد مي شود

با پیگیری غلامرضا اسداللهی نماینده مردم شریف شهرستانهای تربت جام ، تایباد و باخرز ، وزارت جهاد کشاورزی با ایجاد ایستگاه تحقیقات کشاوورزی در تربت جام موافقت نمود و زمین مورد نظر برای اجرای این پروژه واگذار شده است. بحث ایجاد ایستگاه تحقیقات کشاورزی در تربت جام بلحاظ قطبیت این شهرستان در تولید محصولات استراتژیک در استان همواره مد نظر نمایده محترم بود و حتی زمینه ساز سئوال از وزرای جهاد کشاورزی در دولت نهم و دهم شده بود.

گزارش تصویری مراسم پرشکوه عید فطر(تشیع)1389

http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289806471.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289806472.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289806473.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289806474.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289806475.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289806486.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289806487.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289806488.jpg

گزارش تصویری مراسم پرشکوه عید فطر(اهل سنت)1389

http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289800681.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289800682.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289800693.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289800694.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289800695.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289800696.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289800697.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289800698.jpg http://www.rozanejam.com/up1/uploads/13289800699.jpg

با پيگيري غلامرضا اسداللهي : پيشرفت گازرساني در سطح منطقه تربت جام ، تايباد و باخرز

تعداد ۱۹روستا از شهرستان تربت جام گازدار و تعداد ۶ روستا در دست تهيه مدارك پيمان مي باشند در شهرستان تايباد تعداد ۶ روستا گازدار و يك روستا در دست اجراست . پروژه هاي گازرساني به شهرهاي باخرز (مركز شهرستان باخرز) و مشهدريزه در دست اقدام مي باشد. پروژه گازرساني به شهر نيل شهر از سال گذشته شروع و در سال جاري تكميل شد. پيمانكار جهت اجراي خط انتقال صالح آباد انتخاب و عمليات اجريي آن آغاز شده است. كارهاي مربوط به طراحي و تهيه مدارك پيمان جهت گازرساني به شهر صالح آباد در مراحل انتهايي است.

فعاليت بازيکنان سرباز در تيم‌هاي غيرنظامي ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر قانون با فرد خاطي رفتار خواهد شد.

ه گزارش واحد اطلاع‌رساني هيئت فوتبال استان برابر با ابلاغيه معاونت نيروي انساني ستادکل نيروهاي مسلح، فعاليت بازيکنان سرباز در تيم‌هاي غيرنظامي ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر قانون با فرد خاطي رفتار خواهد شد. قابل ذکر است فقط به ورزشکاراني مجوز بازي در باشگاه‌هاي غير نظامي داده مي‌شود که تنها کمتر از ۲ ماه به خدمت آنان باقي مانده باشد و خبر ديگر آن که با پايان ماه مبارک رمضان تنور مسابقه‌هاي ليگ استان دوباره گرم خواهد شد. براساس برنامه هفته سوم مسابقه‌هاي ليگ دسته اول باشگاه‌هاي استان از جمعه هفته جاري آغاز و برگزار خواهد شد: * بهنام - شهرداري درگز * گسترش مشهد - قوش سربزي سرخس * شهيد حسيني چناران - اميد گلشهر * ماهان تربت جام - اتحاد درگز * استقلال سبزوار - نصرمند گناباد * رسالت جاغرق - اتوپارس * فلات شرق خواف - پرسپوليس تايباد * اوليايي انابد بردسکن - شهرداري سرخس * شاهين تايباد - ابوسعيد ابوالخير مه ولات * ذوالفقار مشهد - مسکن انديشه نو تربت‌حيدريه * غدير خراسان - ژنده پيل تربت‌جام * خوشه طلايي راه‌آهن نوين و خبر ديگر آن که برنامه هفته پنجم مسابقه‌هاي فوتبال ليگ برتر استان اعلام شد. براساس برنامه و از سه‌شنبه هفته آينده اين مسابقه‌ها برگزار مي‌شود: * ابومسلم - شهرداري طرقبه * کاوه خراسان - جهان الکتريک نيشابور * عالي حرفه‌اي - پيام بردسکن * شهرداري قوچان - پالود نيشابور * بهشيران گناباد - مراقب مشهد * تربيت تربت‌حيدريه - مهد خودرو * استقلال تايباد - استقلال کاشمر * صنعت خراسان - ياران تايباد و خبر ديگر آن‌که ديدار رده‌بندي و فينال جام رمضان در شب عيد فطر برگزار خواهد شد. به گزارش واحد اطلاع‌رساني هيئت فوتبال استان ديدار رده‌بندي و فينال اين مسابقه‌ها که يادواره سرداران شهيد و بيست و سه هزار شهيد استان خراسان مي‌باشد از ساعت ۲۰:۳۰ فردا شب در سالن شهيد بهشتي مشهد برگزار خواهد شد. خبر ديگر آن که رقابت‌هاي هفته دوازدهم ليگ‌برتر فوتسال استان از جمعه هفته آينده آغاز مي‌شود و براساس برنامه اين مسابقه‌ها برگزار مي‌شود: * ستاره شهر- سايپاي کهربايي * پروفيل زالي - گوشت روز تربت‌حيدريه * طرح‌آوران محيط شرق ايران‌خودرو خراسان * توس پرک - صفا توس فريمان * هرم طلايي نيشابور - استقلال بزدتربت جام.

برگزاري محفل انس با قرآن با حضور قاريان برجسته در تربت جام

حجت‌الاسلام «حسين كريمی»، كارشناس قرآنی اداره تبليغات اسلامی تربت جام در گفت و گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خراسان رضوی، با بيان اين مطلب اظهار كرد: به مناسبت ماه مبارك رمضان، ماه بهار قرآن ۱۳ شهريورماه محفل انس با قرآن با هدف تجليل از مقام شامخ شهدای دولت در مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

وی افزود: در اين مراسم مسعود كريمی از قاريان برجسته و بين المللی و ديگر قاريان برتر شهرستانی در جمع مسئولان و مردم به تلاوت قرآن پرداختند.

اصلاح شیب شیروانی در 12 کیلومتر از محور تربت جام - تایباد

رئیس اداره راه و ترابری تربت جام گفت: اقدامات راهداری در حوزه استحفاظی شهرستان یکی از اولویت های اصلی این اداره است.
جواد نژادی پور اظهار داشت: با توجه به اینکه مسیرهای ارتباطی شهرستان تربت جام جزو محورهای اصلی و استراتژیک استان محسوب می شود، توجه به افزایش ضریب ایمنی خودروها در این مسیر از اولویت های اصلی این اداره محسوب می شود.
وی افزود: در همین راستا اجرای عملیات اصلاح شیب شیروانی ۱۲ کیلومتر از مسیرهای رفت و برگشت تربت جام - تایباد انجام شد و بر اساس آن شیب شیروانی این بخش جاده مذکور از ۱.۳ متر به ۱.۶ متر اصلاح شد.
رئیس اداره راه و ترابری تربت جام گفت: اجرای این اقدام تاثیر زیادی در کاهش درصد وقوع تصادفات در محور فوق خواهد داشت.
نژادی پور همچنین از نصب رفلکتور و سولارهای هشدار دهنده در پیچ ها و قوس های محور تربت جام - تایباد و تربت جام -فریمان خبر داد و گفت: این اقدامات نیز در راستای افزایش ضریب ایمنی تردد در این مسرها صورت پذیرفته است.
وی در پایان در خصوص اعتبارات هزینه شده برای اجرای این پروژه ها تصریح کرد: کلیه اعتبارات و هزینه های صرف شده برای اجرای این پروژه ها از محل بودجه نگهداری راه های شهرستان هزینه شده است.

جشنواره علوم و هنرهای قرآنی تربت‌جام آغاز به كار كرد

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌جام، علی محمدايازی رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌جام گفت: همزمان با برگزاری جشنواره علوم قرآنی نمايشگاهی با همكاری آموزش و پرورش، مؤسسه‌های قرآنی و كانون هنرمندان در قالب غرفه‌هايی شامل محصولات فرهنگی قرآنی، كتاب، قرآن، سی دی‌های قرآنی، نمايش فيلم‌های قرآنی، تذهيب برپا شده است.

وی افزود: از ديگر بخش‌های اين نمايشگاه برپايی كارگاه‌های معرق‌كاری، نگارگری، ريخته‌گری، نقاشی و همچنين غرفه پاسخ به سئوالات شرعی و مسابقات قرآنی است.

مسابقه قرآن و احكام در روستای باغسنگان تربت‌جام برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از روابط عمومی اداره‌كل تبليغات اسلامی خراسان‌رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمين «قربان‌علی حسين‌پور» روحانی مستقر روستای باغسنگان تربت‌جام گفت: به مناسبت ماه مبارك رمضان، با همكاری هيئت امناء مسجد و اداره تبليغات اسلامی تربت‌جام مسابقه‌ای تحت‌عنوان آشنائی با مفاهيم و معارف قرآن و احكام برگزار می‌شود. وی در ادامه افزود: پرسش‌های مسابقه در قالب ۲۰ سؤال قرآنی و ۱۰سوال احكام از ۱۰ ماه مبارك رمضان بين جوانان و‌ علاقه‌مندان توزيع شده است و شركت‌كنندگان تا ۲۵ ماه مبارك فرصت دارند پاسخنامه را به امور فرهنگی مسجد روستای باغسنگان تربت‌جام تحويل دهند تا به قيد قرعه به برندگان جوايزی اهدا شود.
rss atom

اوقات شرعی - تربت جام

۰۵:۰۱
۰۶:۳۲
۱۱:۲۵
۱۶:۱۹
۱۶:۳۸

آمار بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان فعال ۲
بازدیدکنندگان امروز ۷۰۴
بازدیدکنندگان دیروز ۳۲۷
کل بازدیدکنندگان ۱۱۳۱۲۰۶